Lt En
Pradžia
en

Gyventojams

Projekto nauda

  • Mažėjantys atliekų kiekiai, šalinami sąvartyne.
  • Mažės šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimai.
  • Mažesnės šilumos gamybos kainos.
  • Didesnė vietinės elektros energijos gamyba.
  • Efektyvus pirminių energijos išteklių panaudojimas.

Švari aplinka

Atliekos sutvarkomos pagal Europos Sąjungos nustatyta hierarchiją, siekiant kuo mažiau atliekų šalinti sąvartynuose ir kuo daugiau jų naudingai panaudoti.

Prieinamesni energijos ištekliai

Šilumos gamyba naudojant biokurą ir kietąjį atgautą kurą šiuo metu yra racionaliausias prieinamas gamybos būdas, kuriuo geriausiai išnaudojami pirminiai energijos šaltiniai. Kauno šilumos ūkio modernizavimo projektas yra valstybei svarbus ekonominis projektas, kurio užtikrins skaidrią, darnią ir socialiai atsakingą energetikos ūkio plėtrą.

Kogeneracinė jėgainė gali pagaminti beveik pusę Kaunui reikalingos šilumos, taip pat gamina elektros energiją, tačiau svarbiausia – padeda išvengti net 255 000 t. atliekų, kurios, nesant jėgainei, patektų į Lietuvos sąvartynus.

Efektyvesnė gamyba 

Kogeneracinės jėgainės leidžia šilumą ir elektros energiją gaminti vienu metu, ir abi energijos rūšis panaudoti, taip pasiekiant didesnį efektyvumą. Kogeneracinės jėgainės gali sutaupyti iki 40 proc. pirminių energijos išteklių. 

Kauno kogeneracinėje jėgainėje naudojamas vietiniai ir atsinaujinantys energijos ištekliai, bei gaminama vietinė elektros bei šilumos energija – taip didės šalies energetinė nepriklausomybė.

 

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"