Lt En
Pradžia
en

Įpusėjo Kauno kogeneracinės jėgainės statybos

Įpusėjo Kauno kogeneracinės jėgainės statybos

Praėjo beveik metai nuo 2017 m. gruodžio 8 d., kuomet Kauno LEZ oficialiai buvo pradėtos Kauno kogeneracinės jėgainės statybos. Per metus atlikta didžioji dalis svarbiausių parengiamųjų darbų ir padėtas tvirtas pagrindas pagrindinio jėgainės įrenginio – atliekų deginimo katilo sumontavimui.

Dar 2018 m. vasario viduryje buvo baigtas pirmas didelis darbas – iškasta atliekų kuro bunkerio duobė, kurios gylis – virš 12 m.; taip pat pradėtas betonuoti pats kuro bunkeris, kuriame bus laikomos komunalinės ir pramoninės atliekos, iki jos taps šiluma kauniečiams bei elektros energija visos šalies gyventojams.

Kuro bunkerio betonavimas po žeme truko iki vasaros pabaigos, tuo pat metu buvo įrengti pamatai ir kitam svarbiam jėgainės įrenginiui – atliekų deginimo katilui.

Iki 2018 m. rugsėjo vidurio buvo spėta įkalti didžioji dalis polių, ant kurių ir stovės visa jėgainė (poliai), o rugsėjo 21 d. baigtas garo katilo pastato pamatų įrengimas ir pagrindinės bunkerio sienos betonavimas, ji iškilo virš žemės paviršiaus 22,5 m. Šį jėgainės statinį puikiai matysite net nuo automagistralės Vilnius-Klaipėda, išdygstamntį prieš pat Kauno miesto kontūrus dešinėje pusėje LEZ teritorijoje.

Spalio 9 d. baigta betonuoti aukščiausia jėgainės dalis – laiptinė, jos aukštis siekia net 52 m. Ši laiptinė ypatinga tuo, kad ateityje ji taps pagrindine arterija patenkant į skirtingus jėgainės lygius, siekiant aptarnauti ir prižiūrėti jėgainės įrenginius.

Spalio 31 d. – labai svarbi jėgainės statybų diena: katilo zona perduota katilo tiekėjui – Vokietijos bendrovei „Standardkessel Baumgarte“, kuri iš karto šioje vietoje savarankiškai pradėjo montuoti atliekų deginimo garo katilą ir jau sumontavo pirmuosius jo komponentus; įdomu tai, kad visi šie elementai yra pagaminti ir turi būti surenkami vietoje.

Lapkričio pradžioje pradėjus surinkinėti jėgainės katilą, galima sakyti prasidėjo naujas visos jėgainės statybų etapas – technologinės įrangos montavimas ir nuo šios akimirkos Kauno kogeneracinės jėgainės statyba įgavo naują šiluminės energetikos kūrinio realizavimo pagreitį.

Planai

Numatoma, kad visas katilo pastato karkasas bus baigtas surinkinėti jau 2019 m. vasario gale, o pagrindinė katilo dalis – „katilo širdis“ būgnas, bus sumontuotas jau balandį. 2019 m. gegužę startuos jėgainės katilo hidrauliniai bandymai, kurie privalės praeiti griežtą Vokietijos TUV sertifikavimą.

Ne mažiau svarbus jėgainės komponentas – dūmų valymo įrenginiai, kurie užtikrins, kad į aplinką nepatektų neleistinos kenksmingos medžiagos. Viena garsiausių pasaulyje tokių įrenginių gamintoja Prancūzijos bendrovė LAB jėgainėje šiuos filtrus pradės įrenginėti jau 2019 m. sausio gale, o baigs – per gegužės mėn.

Per šį laiką taip pat bus sumontuota ir garo turbina su generatoriumi, kuri iš katile pagaminto garo generuos elektros energiją ir šildys termofikacinės vandenį, kuris bus tiekiamas į Kauno miesto centralizuoto šilumos tiekimo sistemą.

Planuojama, kad jau 2019 m. liepą KKJ bus prijungta prie „Litgrid“ elektros perdavimo tinklo. Tai reiškia, kad jėgainė bus pasiruošusi ateityje generuojamą elektrą tiekti į nacionalinį 110 kV įtampos elektros energijos perdavimo tinklą.

2019 m. kovo - balandžio mėn. statybvietė taps inžineriniu skruzdėlynu, kuomet vienu metu dirbs apie 600-700 skirtingų specializacijų inžinierių, montuotojų, statybininkų, o darbai bus vykdomi prie beveik visų jėgainės sudedamųjų sistemų.  

Intensyvus skirtingų jėgainės įrenginių ir įrengimų testavimas vyks iki pat rudens pabaigos. Iki 2019 m. pabaigos jėgainėje bus pilnai sukomplektuotas ir apmokytas operatyvinis personalas, atlikti „šaltieji“ paleidimo-derinimo darbai, katilas bus išbandytas darbui gamtinėmis dujomis, o pirmosios atliekos jėgainės kompleksiniams bandymams atvažiuos 2020 m. sausio mėnesį. Oficialus jėgainės veiklos startas numatomas 2020 m. pavasarį.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"