Lt En
Neįgaliesiems
Pradžia
en

Jėgainės emisijos

Bendrieji matavimai ir temperatūra

Demonstruodama savo veiklos skaidrumą, Kauno kogeneracinė jėgainė savo iniciatyva parengė aplinkos oro taršos koncentracijos Kauno mieste ir rajone matavimo programą. Šia programa, įvertinant ir vietos gyventojų pageidavimus, siekiama įvertinti oro teršalų koncentraciją aplinkoje dar iki Kauno kogeneracinės jėgainės eksploatacijos pradžios ir jos eksploatacijos metu.

Stebėjimams naudojama moderni mobili įranga, kuri  leidžia gauti patikimus ir nepriklausomus duomenis apie oro taršos pobūdį bei jų koncentracijos pokyčius. Nepriklausomi matavimų rezultatai skelbiami viešai.

Oro taršos matavimai atliekami naudojant mobilią laboratoriją, su kuria skirtingu metų sezonu, keturis kartus per metus, atliekami kietųjų dalelių, azoto dioksido, anglies monoksido ir benzeno bei kiti matavimai. Furanų ir dioksinų matavimai aplinkoje atliekami du kartus per metus: šaltuoju ir šiltuoju metų laiku. Atliekant aplinkos oro kokybės matavimus, atsižvelgiama ir į momentines meteorologines sąlygas galinčias lemti taršos koncentracijos kiekį ore.

Kauno kogeneracinės jėgainės oro taršos matavimo programa yra suderinta su Aplinkos apsaugos agentūra. Oro taršos matavimai pradėti 2018 metais, juos atlieka Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija ir Estijos aplinkos tyrimų laboratorija.

 

Aplinkos monitoringo ataskaitos
Oro taršos monitoringo duomenys
Dioksinų ir furanų matavimai
Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"