Lt En
Pradžia
en

Apie jėgainę

Kaune 2020 metais pradėjo veikti didelio efektyvumo atliekomis kūrenama kogeneracinė jėgaine, kurios instaliuota elektrinė galia siekia iki 26 MW, o pačios elektros gamybos galia iki 24 MW, šilumos gamybos galia apie 70 MW. Tokie pajėgumai kasmet leis racionaliai panaudoti apie 255 000 t. regione susidarančių komunalinių atliekų, likusių po rūšiavimo, ir pagaminti apie 500 GWh šilumos bei apie 170 GWh elektros energijos. Jėgainėje galima pagaminti apie 40 proc. Kauno miesto šilumos poreikio.

Bendros investicijos į projektą sudaro apie 160 milijonus eurų, projektas finansuojamas iš bendrovių nuosavo kapitalo bei naudojant bankų paskolos.

Valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Ignitis grupė“ priklauso 51 proc. jėgainę statančios įmonės akcijų, o „Gren Lietuva“ valdo 49 proc. akcijų.

Kauno kogeneracinės jėgainės projektą Vyriausybė 2015 m. gegužės 28 d. nutarimu pripažino valstybei svarbiu ekonomikos projektu.

Vieta

Adresas: Jėgainės g. 6, Biruliškių km., Karmėlavos sen., Kauno raj.
Kauno kogeneracinės jėgainės statyba ir veikla yra vykdoma Kauno laisvosios ekonominės zonos teritorijos sklype, esančiame Biruliškių k., Karmėlavos sen., Kauno r. sav., šalia magistralinio kelio Vilnius – Klaipėda.

Vietos pasirinkimo kriterijai:

  • Tinkama logistinė infrastruktūra.
  • Tinkamas prisijungimas prie inžinerinių tinklų: gamtinių dujų, elektros energijos tinklų bei Kauno miesto centralizuoto šilumos tiekimo tinklų.
  • Tinkamas žemės sklypo dydis 4,45 ha ir jo naudojimo paskirtis.
  • Arti vartotojai. Statyti tokią jėgainę šalia potencialių šilumos ir elektros vartotojų yra vienas iš esminių energijos panaudojimo efektyvumo kriterijų.
  • Planuojamos statyti ir eksploatuoti Kauno kogeneracinės jėgainės sklypo teritorija nepatenka ir nesiriboja su saugomomis nacionalinėmis ar Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ gamtinėmis teritorijomis.

Jėgainės nuotraukos

 

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"