Lt En
Neįgaliesiems
Pradžia
en

Kauno kogeneracinė jėgainė skiria beveik 200 000 eurų paramą Kauno bendruomenių iniciatyvoms

Kauno kogeneracinė jėgainė skiria beveik 200 000 eurų paramą Kauno bendruomenių iniciatyvoms

Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ), skatindama įmonės ir Kauno miesto bei rajono bendruomenių ilgalaikį bendradarbiavimą, nusprendė remti bendruomenių projektus. Šiais metais planuota skirti 100 000 eurų. Atsižvelgus į teiktų projektų naudą bendruomenėms ir gyventojams, planuota skirti suma buvo padidinta iki 200 000 eurų ir skirta visiems projektams, kuriems buvo teiktos paramos paraiškos.

Kauno kogeneracinė jėgainė paramą skyrė penkiems Kauno rajono bei miesto bendruomenių projektams, kuriuos įgyvendinus bus sutvarkytas Ramučių rajono parkas, Lapėse įrengta poilsio zona prie karjero, Biruliškėse sutvarkytos tvoros ir išvalyti vandens telkiniai bei pastatytas maisto produktų mainų kioskas.

Pirmasis projektas skirtas Ramučių parko atnaujinimui. Įgyvendinus projektą bus įrengti du tilteliai jungiantys parke esančio prūdo krantus. Planuojama, kad bus įrengta scena, kuri atlieps bendruomenės poreikį turėti erdvė susibūrimams ir tradiciniams renginiams organizuoti. Taip pat parke bus pastatytos rūšiavimo šiukšliadėžės ir sumontuota  išmanioji „POWER kit“ stotelė. Projekto pareiškėjas – Karmėlavos seniūnijos bendruomenės centras „ŽIDINYS“. Skirtos paramos suma – 100 000 eurų.

Antrasis projektas skirtas Drąseikių karjero laisvalaikio zonos kūrimui, kuri bus pritaikyta visų amžiaus grupių gyventojams, nuo vaikų iki senjorų. Ji orientuota į laisvalaikio veiklas vandenyje ir laisvalaikio veiklas sausumoje (pakrantės kliūčių ruožas su žaidimų aikštele, laužavietės su suoliukais ir staliukais, tinklinio ir petankės aikštės, suoliukai). Projekto pareiškėjas – Lapių miestelio bendruomenės centras. Skirtos paramos suma – 57 542 eurai.

Trečiasis projektas numato dalinimosi maistu kiemo įkūrimą Kauno miesto Dainavos seniūnijoje. Šio projekto dėka, daugiau skurstančių, socialiai pažeidžiamų, vienišų ar nepasiturinčių asmenų/šeimų gaus paramą maistu ir kartu bus taupomi ištekliai, sumažės išmetamo maisto kiekiai. Projektą teikė VšĮ Šeimų centras „Būkime kartu“. Skirtos paramos suma – 6 862 eurai.

Dar du projektai skirti visuomeninės aplinkos ir saugumo gerinimui. Juos teikia Sodininkų bendrija „Biruliškiai“. Vienas iš projektų skirtas tvenkinių bei pakrančių valymui, kapitaliniam vandens bokšto remontui. Siekiama sukurti ne tik saugią ir gražią aplinką, bet ir galimybę sodų bendrijos bendruomenei auginti daržoves, puoselėti vaismedžius, rūpintis dekoratyviniais želdiniais. Kito projekto dėka bus renovuota 300 metrų ilgio bendro naudojimo bendrijos tvora, skirianti sodininkų bendriją ir elektros tinklų transformatorinės pastotės teritoriją bei tvora, juosianti bendrijos vandens bokštą. Tvora leis apsaugoti pėsčiuosius bei sukurti saugesnę aplinką visiems.

Bendra paramos suma – 33 323 eurai.

***

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusios jėgainės projektą kartu įgyvendina bendra „Ignitis grupės“ (51% akcijų) ir „Gren Lietuva“ (49% akcijų) įmonė – Kauno kogeneracinė jėgainė. Bendra elektrinė galia siekia apie 26 MW, o šilumos gamybos galia - apie 70 MW. Jėgainėje energija gaminama iš perdirbti netinkamų komunalinių ir nepavojingų pramoninių atliekų.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"