Lt En
Pradžia
en

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas išreiškė paramą naujų kogeneracinių elektrinių projektams

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas išreiškė paramą naujų kogeneracinių elektrinių projektams

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) išreiškė paramą naujų kogeneracinių elektrinių Vilniuje ir Kaune statybai ir pateikė valstybės valdomai įmonių grupei „Lietuvos energija“ bei būsimiems projekto partneriams pasiūlymą dėl galimo ilgalaikio finansavimo ar investavimo į tokius projektus.

„Lietuvos energijai“ adresuotame laiške ERPB vertina, kad Lietuvoje šie projektai yra itin svarbūs – šaliai reikia daugiau vietinius ir atsinaujinančius energijos išteklius naudojančių gamybos pajėgumų, o juos įrengti galima bendradarbiaujant kartu su privačiu sektoriumi. Vilniaus ir Kauno kogeneracinių elektrinių projektai, pasak ERPB, „galėtų vaidinti svarbų vaidmenį užtikrinant patikimesnį energijos tiekimą Lietuvai“.

Bankas yra pasirengęs pradėti diskusijas su „Lietuvos energija“ dėl ilgalaikio finansavimo užtikrinimo suteikiant ribotos atsakomybės paskolas arba finansuoti projektą įnešant nuosavo kapitalo, kuris galėtų sudaryti iki 35 proc. projekto išlaidų. „ERPB taip pat atviras diskusijoms ir su projektų partneriais, kurie ketina investuoti kartu su „Lietuvos energija“, – teigiama laiške.

„Didelės finansinės organizacijos, tokios kaip ERPB, palaikymas atskleidžia tarptautinio masto susidomėjimą elektrinių projektais Vilniuje ir Kaune. Tai mums stipri paspirtis, banko pasiūlymas lems geresnį projektų vertinimą tarp finansų institucijų ir investuotojų. Turėdami tvirtą ir patikimą finansinį užnugarį galime tikėtis geresnių projektų finansavimo sąlygų ir mažesnių sąnaudų“, – teigia „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Dr. Dalius Misiūnas.

Su ERPB laišku, kuriuo išreikštas šios tarptautinės finansinės institucijos palaikymas projektams ir kuris skirtas tiek „Lietuvos energija“, tiek ir būsimiems projekto partneriams, galima susipažinti paspaudus šią nuorodą.

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) – tarptautinė finansų organizacija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 61 valstybė. ERPB steigimo tikslas – padėti valstybėms narėms pereiti nuo planinės ekonomikos į rinkos ekonomiką. Lietuvos Respublika tapo ERPB nare 1992 m. Lietuvoje bankas finansavo energetikos, transporto, savivaldybių ir privataus verslo projektus, teikė konsultacinę ir techninę paramą.

ERPB laiškas nėra įsipareigojimas dėl finansavimo, tačiau atskleidžia principinę banko nuostatą – bankas vertins būsimą projektų eigą ir, esant galimybėms, bus pasirengęs svarstyti paramą jiems tolesnėse plėtros stadijose.

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"