Lt En
Pradžia
en

Kauno kogeneracinės jėgainės kaimynai iš Ramučių bendruomenės apžiūrėjo panašią Klaipėdos „Fortum“ jėgainę

Kauno kogeneracinės jėgainės kaimynai iš Ramučių bendruomenės apžiūrėjo panašią Klaipėdos...

Gegužės 11 dieną, šeštadienį, jėgainėje „Fortum Klaipėda“ įvyko Kauno miesto Ramučių bendruomenės narių ekskursija. Kauno kogeneracinė jėgainė, kurios technologijos yra panašios į Klaipėdos jėgainės, yra statoma Ramučių bendruomenės kaimynystėje esančioje LEZ teritorijoje, todėl gyventojai supažindinti su šios elektrinės technologijomis.

Ekskursijos metu pristatytas atliekų vertimo energija procesas, bendruomenės atstovai bendravo su Klaipėdoje veikiančios kogeneracinės jėgainės darbuotojais, susipažino su jau veikiančios jėgainės specifika.

Susitikime – ekskursijoje dalyvavo Kauno kogeneracinės jėgainės vadovas Ramūnas Paškauskas,  Technikos direktorius Klaudijus Žilinskas, Aplinkosaugos ir darbų saugos inžinierius Arūnas Petkevičius, „Lietuvos energijos“ technologijų vadovas Remigijus Savulionis. Specialistai pasakojo aktyviems ir savo kaimynyste besirūpinantiems bendruomenės nariams apie būsimos Kauno kogeneracinės jėgainės veiklą bei planus.

Ramučių bendruomenės seniūnė Greta Varnaitė - Venskienė susirinkusiems pristatė stiprią, aktyvią, savo aplinka besirūpinančią bendruomenę ir jos narius bei unikalias istorines bendruomenės ištakas, buvo aptartos bendradarbiavimo, gerinant bendruomenės gyvenimo kokybę, galimybės.

Kauno kogeneracinė jėgainė atsakingai įgyvendindama jėgainės statybų projektą Kaune, nuolat siekia atviro ir konstruktyvaus dialogo tiek su toje pačioje teritorijoje veikiančiomis verslo bendrovėmis, tiek su bendruomenėmis.

„Suprantame, kad tampame gilias tradicijas ir istorines šaknis turinčios bendruomenės kaimynais. Todėl esame atviri ir pasiruošę bendradarbiauti su bendruomenės nariais tiek statant jėgainę, tiek jėgainei pradėjus veiklą“, - susitikime pabrėžė KKJ vadovas Ramūnas Paškauskas.

Susitikimas buvo transliuojamas tiesiogiai socialiniais tinklais ir nedalyvavusieji Ramučių bendruomenės gyventojai turėjo galimybę stebėti susitikimą bei gauti atsakymus į rūpimus klausimus tiesiogiai.

Didelio efektyvumo Kauno kogeneracinės jėgainės elektrinė galia sieks apie 24 MW, o šilumos gamybos galia apie 70 MW. Tokie pajėgumai kasmet leis racionaliai panaudoti apie 200 tūkst. tonų regione susidarančių atliekų, likusių po rūšiavimo, ir pagaminti apie 500 GWh šilumos bei apie 170 GWh elektros energijos. Jėgainėje bus galima pagaminti apie 40 proc. Kauno miestui centralizuotai tiekiamos šilumos poreikio.

Susitikimo transliacijos video galite rasti čia

Visos teisės saugomos © 2018. Sprendimas: UAB "Fresh Media"